| MihaiXMihai a întrebat:

Am fost deconectat de pe Facebook, mi se cere sa-mi schimb numele...si sa le trimit o copie a unui act de identitate, intrebarea este, de ce am fost deconectat? ..Am fost raportat pentru ceva?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ai fost raportat pentru cont fals cel mai probabil.
Din acest motiv cei de la Facebook doresc sa-ti confirmi identitatea printr-o copie a unui act de identitate.

7 răspunsuri:
| ș53fan a răspuns:

Si eu am patit, numai ca mie nu mi-au cerut poza cu datele personale, ci doar o poza cu mine care sa confirme ca sunt eu cel care incearca sa se conecteze! La mine a fost ceva legat de o incercare de spargere a contului, cerandu-mi si schimbarea parolei!

| ș53fan a răspuns:

Si vorba utilizatorului 20Hertz...mare grija sa nu fie ceva pacaleala pentru furtul datelor personale!

| ngllllll a răspuns:

Nu trimite acte de identitate nimanui online. E hacking. Se numeste phising. Ai un virus in cookies. Imcearca sa te loghezi de pe alt pc.

| MihaiXMihai explică (pentru ngllllll):

Am incercat, tot asa, multumesc

| Cutezătorul4k a răspuns:

Este foarte posibil sa te fi raportat cineva, sau poate ai trimis ceva gen nuditate pe messanger straight face

| MihaiXMihai explică (pentru Cutezătorul4k):

Salut, nu este cazul.

| 20Hertz a răspuns:

Ai grija sa nu fie scam cu re-login si cererea datelor personale