| DarkOrbitMoon a întrebat:

Am fost la service sa imi faca laptopul, sa-mi schimbe ceva piesa. Mi-a facut si windowsul bonus, dar tipul de acolo mi-a spus ca trebuie sa imi mai instalez driverele(le-am instalat pentru ca am avut un CD de cand am cumparat laptopul)si sa opresc driverele de windows 10.
Cum le opresc? Ce insemna mai exact asta?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Esti sigur ca a folosit cuvantul "opreste-le"? Nu poti "opri" un driver; il poti instala, dezinstala, actualiza, repara etc. Poate se referea sa opresti anumite servicii ca laptopul sa mearga mai usor. Daca ai windows 10, sau orice windows ai, cauta suport pe google in functie de ce laptop ai, si instaleaza driverele corespunzatoare.