| VladuCristianCo a întrebat:

Am Gigabyte GA-H61M-DS2 pot pune gtx 1050 de 2gb vram 10 gb ram si i3 -2100 soket 1155, vreau sa joc gta 5 in 60 fps in hd macar nu full hd

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu prea contează setările grafice și rezoluția așa de mult pentru procesor dar probabil la 720p cu totul în minim să ai aproape constant 60 cadre pe secundă.

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu cumpăra GTX 1050, mai bune bani și cumpără GTX 1050 TI, pe viitor o să ai nevoie de acei 4GB de VRAM. Te trage în jos procesorul. Va trebuie să îl schimbi și pe el dacă vrei 60 cadre pe secundă tot timpul, altfel vei avea 40-60 cadre pe secundă.

| VladuCristianCo explică (pentru SilviaDulcik):

Daca fac setări minime la 1280x720 cam cate fps-uri o sa am

| VladuCristianCo explică (pentru SilviaDulcik):

Daca dau setările la mic la rexolutie 1280x720 cate fps voi avea medie...

| SilviaDulcik a răspuns (pentru VladuCristianCo):

Nu prea contează setările grafice și rezoluția așa de mult pentru procesor dar probabil la 720p cu totul în minim să ai aproape constant 60 cadre pe secundă.

| AllinaAlinuta a răspuns:

Stii tu...