| andrei95 a întrebat:

Am iarasi o problema dupa ce mi-am reinstalat windows xp sp2 nu se mai am sonor chiar daca mi-am instalat drivere tot nu se aude si nici "iconita" aia de jos care ar trebui sa arate sunetul nu mi-o arata...si in control panel nu are nimic cu audio adica nu pot face nimic...deci care ar fi rezolvarea

9 răspunsuri:
| FurniciCoapte a răspuns:

Pai drivar-ul pe care il ai tu este cel original? sau este loat de pe net? daca nu e originalul iti sugerez sa cauti pe net alt drivar audio care sa se potriveasca la calculatorul tauhappy

| DizzYuzzY a răspuns:

Si eu am mai avut problema asta. si cel mai simplu ar fi sa reinstalezi din nou windowsu` tot tot. de la cap coadawinking. eu asa faceam cand nu mergea sunetulhappy

| Ciprianch28 a răspuns:

Posibil sa ai placa audio arsa, sau mufele sa fie stricate, ori o problema a sistemului audio prin care reda sa nu functioneze corect.verifica:mufe intrare, mufe iesire, functionalitatea sistemului, cablurile de la boxe, functionalitatea placii audio.

| byovydj a răspuns:

Se poate sa nu se fi instalat placa audio incearca sa insatalezi inca o data placa de sunt
poate ca ti s-a ars (mie mi s-a intamplat cu placa de retea)

| mika a răspuns:

Nu-i bun driveru, o fi zgariat, sau o mica greseala la instalarea windowsului ...credstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start -> run -> services.msc -> enter -> cauti Windows Media Audio, activezi si ai sunetwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba si eu am problema asta si stefanel si anonimu se inseala nu merge spuneti alceva ca sunt disperat am aceleasi sintome cece ce ce ce ce ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu asta
ajutatine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit asta