| EmmyMilly a întrebat:

Am imprimanta Epson si de curand i-am schimbat primul cartus insa de atunci daca scot ceva pe coala apar 3 randuri scrise si 1 liber pana la final la fel se intampla si la fotografii insa daca copiez ceva la xerox nu este nici o problema...
Ma poate ajuta cineva?
Dau fundita pentru raspunsul corect:d

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

In cazul in care nu se rezolva cu recomandarea lui Azael2k incearca sa reinstalezi driver-ele imprimantei (le gasesti fie pe CD-ul de instalare fie pe site-ul producatorului in sectiunea dedicata probabil multifunctionalelor).

Succes! happy

P.S. Setarile mentionate de Azael2k le gasesti fie prin meniul imprimantei fie in optiunile din configuratorul imprimantei (ar trebui sa fie un program pe care il ai pe CD-ul cu drivere-le).

In traducere, in caz ca ai limba setata in romana, cauta ceva asemanator cu:
1. Aliniaza cartusele;
2. Curata capul de printare.

1 răspuns:
| Azael2k a răspuns:

Daca dupa ce ai instalat noul cartus nu ai facut pasii iti recomand sa ii faci apoi se ne comunici daca a rezolvat problema.
1. Cartridge alignment
2. Clean Print Head

Daca tot nu functionat, printeaza o pagina apoi o scanezi si o pui aici ca sa pot sa vad exact care este problema.

Succes!