| anonim_4396 a întrebat:

Am imprumutat o adresa de e-mail unei prietene sa isi faca facebook dar acum si-a facut altul de pe e-mailul ei,si as vrea sa imi pot folosii acea adresa pentru mine dar nu ma lasa deoarece are ea cont pe acel e-mail, cum pot sa il dezactivez sa numai poate fi folosit si sa il pot folosii eu?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă să îți faci tu, o altă adresă de email și un alt cont de FB. În felul acesta, nu mai ai atâtea bătăi de cap.
Eu știu că o adresă de email, poate fi folosită doar o singură dată (când te înregistrezi/faci cont pe FB). Nu poți avea două conturi pe aceeași adresa de email.
Doar ea își poate dezactiva/închide contul de FB, fiindcă e singura care deține parola acestuia. Chiar și în cazul închiderii contului, mă îndoiesc că ai posibilitatea să poți (re)folosi aceeași adresă de email, fiindcă ea rămâne înregistrată în "arhiva" FB-ului.
Cel mai simplu e să îți faci un nou cont de FB, cu o altă adresă de email.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as fi luat-o la bătaie...glumesc. Fa-ti alta adresa de mail, si gata. Daca prietena ta face pe dura, nu-i problema, las-o cu mail-ul si treci mai departe.
Profitori dintr-astia am mai văzut. Încheie prietenia. Si gata. Desteptul cedează primul.