| boiman a întrebat:

Am in calculator memorie ram ddr2 si daca imi cumpar memorie ddr3 se potriveste si imi citeste memoria?

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Salut!
Sunt doua tipuri de memorie, d.p.d.v. fizic ele nu sunt la fel si nici macar nu o sa intre in slot.
Daca ai memorie ddr2, verifica in specificatii in ce parametrii accepta memoria ram si ia numai cu acele specificatii, altfel dai banii degeaba. tongue

| jabiilord a răspuns:

95% nu, doar daca placa ta de baza are si slot de ddr3, ceea ce ma indoiesc daca il ai de cel putin 1.5 - 2 ani de zile

| Aesir a răspuns:

Nu se potrivesc pentru ca sunt diferite iti trebuie tot ddr2

| georgexxl a răspuns:

Sigur nu se potriveste nu arunca bani aiurea uita-te la ce frecventa are ddr2 si cum parati dd2 cel mai sigur