| Lindoro a întrebat:

Am incarcat bateria laptop-ul-ui 100%.
Daca il deschid peste cateva zile, imi arata ca bateria s-a descarcat de tot.
Este normal? Sau bateria trebuie sa fie la 100%?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salut!

E ceva normal ca bateria sa se consume. Chiar daca el sta stins, unele piese si procese inca lucreaza in fundal. Ca orice acumulator, pierde energie. Deci, daca e la cateva zile, e perfect normal.

O zi buna!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i important dar i-ai dat lui Roxin funda pentru un raspusn aiurea. Trebuia sa fi asteptat mai multe raspunsuri. De exemplu Mihai69 ti-a dat un raspuns corect. Nu este normal ca o baterie noua sa scada asa repede! Eu am baterie veche si nu scade asa repede. Pun pariu ca si acum (eu nu folosesc laptopul dect foarte rar) dupa 2-3 luni mai are un rest de curent in ea.

| mihai69 a răspuns:

Bateria aia e cam moartă. E firesc să scadă, dar nu așa rapid.

| octav005 a răspuns:

Nu este normal sa scada de la 100% si tu sa nu fii pornit laptopul deloc dupa cateva zile. Macar ai fii avut 90%