| Paul2222 a întrebat:

Am început sa nu mai primesc acces la internet (no internet acces) după ce am curățat cam 188 viruși majoritatea fiind de tip Trojan.DNS.changer, de atunci nu mai am acces la internet nici pe pc nici pe Wi-Fi gen telefon etc din modem. Am încercat majoritatea lucrurilor care se pot găsii pe internet, nimic. Am un router tplink de la DIGI, orice ajutor e bine-venit.

Răspuns Câştigător
| Lucian4 a răspuns:

Vorbeste cu un tehnician de la firma care ti-a pus routerul, ii zici ca nu ai dns unde il poti gasi. de ex la rds venea mereu acasa cand aveam o problema. Acu nu mai sunt in tara

2 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Cred ca e un virus cate ti-a sters/schimbat dns (ip) si nu mai ai acces la net https://w
ww.digitalcitizen.ro/intrebari-simple-ce-inseamna-dns-cum-vad-ce-setari-dns-am-windows

| Paul2222 explică (pentru Lucian4):

Mai mult ca sigur ca l-a schimbat... Ca doar se Numea DNS CHANGER happy mă interesează ce am de făcut mai departe...