| NiCaIeRiNiCiOdAtA a întrebat:

Am incercat astazi sa reinstalez windowsul si merge pana la un anumit punct. Apare boot from CD(press any key to boot from cd) dau enter si intra in casuta aceea albastra si jos de tot ca o bara de stare apare bara aceea gri si se incarca anumite fisiere( setup is starting...). Apoi dupa ce se incarca toate aceste "fisiere" apare "Setup is starting Windows" si ramane aici am incercat de 10 ori si tot asa ramane. Nu mai stiu ce sa-i fac straight face. Astept raspunsuri.

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Cand apare setup is starting windows, lasa-l in pace! dureaza un pic mai mult! el isi va continua instalarea normala! pe parcursul instalarii isi va da si restart! sa nu incerci sa intri in bios, il lasi frumos sa isi urmeze pasii! nestiind ce windows ai, iti dau niste tutoriale! succes! http://www.youtube.com/watch?v=2y69_IUbxCo
http://www.youtube.com/watch?v=HS_er1QCnDk asta sa il urmaresti cu atentie, e pentru win 7 si mai explicit
http://www.youtube.com/watch?v=Q3Hmp6VdHKg asta e pentru win xp

| Fast92 a răspuns:

Incearca cu un alt windows. poate nu este cd cu windows pe care il ai bun, incearca sa faci alt cd si daca tot nu merge ar trebui sa consulti un informatician.

| colombo1 a răspuns:

Vezi daca ai pus la bioss optiunea sa booteze de pe dvd/cd(trebuie sa fie prima din cele 3)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca alta versiune de windows! Sau daca iti suporta configuratia pc-ului puneti windows 7!

| rinzler a răspuns:

Eu de fiecare data cand i-mi instalez windowsul, i-mi scriu inainte un Dwd cu windowsul care vreau sa-l instalez, asa ma asigur ca nu e zgariat si nu-mi da erori. daca ai Hdd-ul pe IDE, schimba cablul IDE.

| ianisi a răspuns:

Ia-ti alt cd

| NiCaIeRiNiCiOdAtA explică:

Am incercat cu trei CD-uri si la 2 din ele se opreste acolo si pe unul nici nu-l citeste.