| Ola43 a întrebat:

Am incercat sa conectez la calculator un telefon prin cablu de date al altui telefon, problema e ca nu merge, mie pe telefon imi apare Conectat la Pc iar la pc se aude acel bipuit specific pentru USB dar nu apare nimic cu fisierele din telefon, pe celalalt telefon merge, ce pot face?

9 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Ce telefon ai? Unele merg sa introduci pur si simplu cablul usb fara un program suplimentar, altele nu. Poate ai nevoie de Nokia Pc Suite (in caz ca ai Nokia).

| DeidaraXR1 a răspuns:

Vorbeste cu un specialist(te duci la Vodafone/Orange/Cosmote) si intrebi daca telefonul respectiv suporta cablu de date. Daca nu suporta poti sa faci transferuri doar prin bluetooth.

| Ola43 explică (pentru DeidaraXR1):

Daca apare pe telefon Conectat la Pc cum nu suporta?

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru Ola43):

Daca la telefon nu ai primit cablu de date cand l-ai cumparat(daca e nou din magazin in cutie) s-ar putea sa nu suporte.

| andreutz a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Ce spui tu e o aberatie, de ce induci lumea in eroare? Daca omul a spus ca a bagat cablul in telefon si ii apare,, conectat la pc,, cum poti sa te mai indoiesti ca telefonul respectiv are cablu de date? plus, arata-mi tu un telefon fabricat in ultimii 7 ani care sa nu suporte cablu de date. Eu unul nu cunosc.

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru andreutz):

Tu n-ai ce face? Te certi cu lumea? Trebuia sa ignori. Daca nu stiam nu comentam. Mi s-a intamplat si mie acum ceva timp. Era de la telefon si a trebuit sa ma chinui cu bluetooth-ul.
Pur si simplu tu nu ai respect. Cel putin eu cred ca la 22 de ani cred ca am vazut cat de cat lumea asta.

| andreutz a răspuns (pentru DeidaraXR1):

1 Nu am chef de cearta, sunt prea bine dispus.
2 De ce sa ignor daca tu l-ai indrumat gresit pe bietul baiat? La urma urmei, site-ul asta e ca sa ajutam pe altii, nu sa ii invatam gresit si sa raspundem doar de dragul de a face puncte sau funde happy
3 Cum adica,, era de la telefon,,? Adica aveai bluetooth pe telefonul respectiv si totusi nu iti suporta cablul de date? Tu auzi ( sau scuze, vezi) ce scrii aici? Rad altii cu hohote de aberatiile astea.
4 In ce privinta nu am respect? Ca mi-am permis sa te corectez pe tine care ai inaintata varsta de 22 de ani?
5 Daca tu la 22 de ani,, crezi ca ai vazut cat de cat lumea asta,, inseamna ca eu la 25 de ani ai mei am vazut toata lumea plus inca un sfert din alta galaxie, nu? Ma faci sa rad.

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru andreutz):

*facepalm* Eu am incercat sa il ajut! Ce pusca mea aveti cu sfaturile celorlalti. Esti al nu stiu al catalea copil. NU suporta cablu de date. Am facut info si cred totusi ca stiu ce inseamna una si alta. TU trebuia sa taci din gura, sa iti dai sfatul tau si gata. Si la 25 de ani ai tai vreau si eu sa stiu de ce te comporti ca un copil? :)) De parca imi iese ceva in castig daca il indrum gresit.

Oricum:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Asta este asa zisul telefon de care iti vorbesc si nu suporta cablu de date dar avea bluetooth. Am fost cu el la 2-3 magazine, au dat astia telefon la sediu si le-a spus ca nu are cablu de date. Daca el are iPhone si nu ii merge de unde vrei eu sa stiu?
In concluzie, tacerea este o virtute pe care tu nu o ai.
Si daca tu crezi ca TPU e facut pentru puncte si funde te invit la loterie. La naiba am dreptul la cuvantul meu si tu nu ai dreptul sa mi-l iei.

www.constitutie.ro

| sikmariusik a răspuns:

Driverele le-ai instalat? Caua pe siteul producatorului telefonului tau driverele potrivite pentru sistemul tau de operare. Mult succes