| GeorgeIulian20 a întrebat:

Am încercat să deschid Pc-ul și când l-am deschis s-a auzit un zgomot la unitate și a ieșit un miros ( mirosea a plastic ars/încins) dar nu era un miros puternic, dar nu a iesit fum! De atunci nu se mai dechide unitatea, tot apas butonul de power și nimic... Ce s-a ars sau s-a stricat?

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil un capacitor.

| flixbuster a răspuns:

Sursa sau placa de baza. Roaga-te sa fie sursa ca (teoretic) e mai ieftina.

| GeorgeIulian20 explică (pentru flixbuster):

Am reparat-o a fost arsa sursa și placa de baza! Acum e ca noua, merge unsă!

| flixbuster a răspuns (pentru GeorgeIulian20):

Foarte bine, imi plac povestile cu happy end happy

| Andrei900Boss a răspuns:

S-a ars placa de baza care porneste pc. o piesa dar cum a spus Basy poti schimba piesele din unitate ori iti iei alta unitate.

| Ch0co a răspuns:

In loc sa fii mandru ca iti reprezinta tara tu o insulti. Patetic.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Ch0co):

Isi reprezinta propriile interese. ce/cum vorbeste ea in particular despre Romania si romani, doar idiotii nu vor sa stie. sad

| GeorgeIulian20 explică (pentru Ch0co):

Despre ce vorbești tu acolo?

| flixbuster a răspuns (pentru GeorgeIulian20):

Cred ca cineva se legase de poza ta cu Simona (de fapt de Simona) si @Ch0co ii raspunsese. Intre timp cred ca admin-ii au sters din postarile fara legatura cu discutia dar le-a scapat cevawinking

| Basy_Home_1975 a răspuns:

Pai. eu din ce cred s-a ars placa de baza...