| ABCDA a întrebat:

Am incercat sa iau de pe google play (de pe laptop) un joc pentru ca nu mi-a mers internetul pe tableta. Am intrat pe google play pe laptop, si am dat sa instalez aplicatia pe tableta... mi-a spus ca este compatibila dar nu stiu cum o gasesc in tableta ca imi spune ca a fost instalata. Ma poate ajuta cineva?

FUNDA

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Uite ca se poate.intri pe google play pe laptop si dai instalare...si aplicatia se instaleaza automat pe tableta. Fara cablu de date.Dar daca nu are net pe tableta nu se instaleaza pentru ca e nevoie de date de pe internet

4 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Stai că nu înțeleg. Voiai să downloadezi aplicația pe laptop, apoi să o pui pe tabletă sau să dai comandă de pe laptop să se instaleze o aplicație pe tabletă? Ambele variante sunt trăsnite.
Nu poți pune aplicații pe tabletă decât cu Google Play de pe tabletă. Există și site, dar nu așa se pun aplicații pe tabletă.

| ABCDA explică (pentru hp8510p):

Mda laughing Tocmai de aia voiam sa iau de pe laptop, pentru ca pe tableta nu mai mergea netul! Dar daca spui ca e nevoie de net pe tableta e ok, am inteles.Multumesc,m-ai ajutat enorm! big grin

FUNDAAAA

| ABCDA explică (pentru SonicAndrei):

Ba uite ca se poate! inainte sa raspunzi aici, informeaza-te mai binewinking

| hp8510p a răspuns (pentru SonicAndrei):

Uite ca se poate.intri pe google play pe laptop si dai instalare...si aplicatia se instaleaza automat pe tableta. Fara cablu de date.Dar daca nu are net pe tableta nu se instaleaza pentru ca e nevoie de date de pe internet

| HardCore7750 a răspuns:

Cauta in toata tableta, daca zice ca s-a instalat inseamna ca s-a instalat, nu stiu ce ar putea fi altceva.
O zi buna