| ŞasăCaiFrumoşi a întrebat:

Am incercat sa incarc telefonul cu niste acumulatori pe care scria 7.2 v prin cablu usb... Am conectat cablul usb la telefon si am pus firele de la acumulatori in mufa cablului USB (+ si -). (Telefonul era pornit dar cu ecranul oprit) Cand am vrut sa pornesc ecranul am vazut ca nu se pornea, am scos bateria si am incercat iarasi, telefonul nu mai porneste sad. Am pus limba pe baterie si are curent in ea? Ce s-a intamplat? Sunt disperat! Este un telefon destul de scump!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Q: cum sa pui acumulatori de 7.2V la telefon? Telefonul merge cu 4V de obicei, iar tensiunea maxima pe un cablu usb (incarcare) e 5V. Sper ca nu ai ars nimic, dar la cum spui tu... e de rau.

| K0sti a răspuns:

Cap ai, minte iti mai trebuie!

| Jipa95 a răspuns:

Ai prafit bateria, in cel mai rau caz telefonul. Nu trebuia sa faci asta.

| ŞasăCaiFrumoşi explică:

Pfff, si acum ce e de facut?