| 19Mary19 a întrebat:

Am incercat sa pornesc laptopul pe care am instalat windows 10 si de o oră scrie : Se pregătește Windows. Nu închideți computerul. Exista vreo sansa sa mai pornească sau s-a stricat?

3 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Posibil sa se fi blocat, luminita de la HDD clipoceste sau sta aprinsa permanent? daca sta aprinsa permanent este posibil ca HDD-ul sa aiba probleme si de aceea sa stea foarte mult sa se incarce, daca clipoceste inseamna ca inca se incarca windowsul. Daca nu clipoceste inseamna ca s-a blocat si trebuie sa apeci pe butonul de power 10 secunde ca sa il stingi si apoi sa il aprinzi, si vezi ce iti zice, daca apare mereu chestia cu windowsul se pregateste...s-ar putea sa nu fie bun windowsul pe care l-ai instalat.

| anonimg a răspuns:

Reinstaleaza sistemul de operare pana cand acesta va merge asa cum trebuie.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Sunt 99% sigur ca ai uitat un flash drive (usb stick) conectat. Scoate toate elementele de tip USB (incluzand si tastatura si mouse-ul in caz ca sunt prin USB) si ar trebui sa porneasca.