| king5151 a întrebat:

Am instalat geforce now gratis și am lag la mouse și fps blocate la 60 pe csgo, dacă iau pachetul de 10$ o sa meargă mai bine? Ma refer sa nu mai am fps blocate, doar cine îl are cumpărat sa raspunda

10 răspunsuri:
| hcawithhmu a răspuns:

Nu conteaza ce pachet ai, conteaza 100% de conexiunea ta la internet, daca esti pe wi-fi este normal sa se intample asta, daca ai legatura prin fir nu ar trebui sa se mai intample asa dar repet trebuie sa ai internet foarte rapid astfel incat sa ai raspuns instant de la serviciul de cloud. Bafta

| doctorandus a răspuns:

Întrebare de baraj: ce frecvență are monitorul? Că dacă are 60 Hz degeaba produce placa 144 fps.

| king5151 explică (pentru hcawithhmu):

Pai am internet de la digi prin fibra optica, 600mbs download si 900 upload, înseamnă că îmi trebuie internet de 10gb daca nici cu asta nu merge bine

| doctorandus a răspuns (pentru king5151):

Lasa fibra optica, din moment ce orice conexiune care este "peste modem prin telefon" (adica mai rapida) este potrivita pentru jocuri (jocurile nu consuma mult internet, cel mult cand le descarci sa le instalezi).

| king5151 explică (pentru doctorandus):

Pai vreau sa zic ca am internet foarte bun.

| doctorandus a răspuns (pentru king5151):

Asa si? Ce legatura are viteza internetului cu frecventa monitorului?

| king5151 explică (pentru doctorandus):

Omule, i am răspuns la baiatu care a zis ca e de la internet, ce nu intelegi,

| doctorandus a răspuns (pentru king5151):

Da, ma rog, orice internet de la DSL in sus e bun pentru jocuri.

| doctorandus a răspuns:

Dar vorbind de internet, importante sunt:

-ping
-jitter
-lag

Adica astea pana la serverul jocului.

Incearca http://www.dslreports.com/tools/puma6