| InTheAir a întrebat:

Am instalat mai demult Yahoo Messenger 11.5... dupa ce am avut probleme cu el, am vrut sa revin la vechea versiune. ( 10 ) dar nu ma lasa sa-l instalez. De pe orice site il iau, imi da eroare:
Yahoo! Messenger is unable to download files needed for installation. Please check firewall settings and retry installation.

Alta solutie, in afara de cea cu sistemul. sa pun windows-ul din nou, mai exista?
P. S.: messengerul 11 pot sa-l instalez, dar nu ma lasa sa pun versiunile vechi. In calculator nu mai am nimic de Yahoo, am sters tot.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pana la urma ce versiune vrei sa instalezi?
Uite aici ->Instaleaza OFFLINE!
INSTALARE Yahoo Messenger v 11 [18, 2 Mb] OFFLINE - http://tiny.cc/lhz2e
Yahoo Messenger 10 New OFFLINE - descarca - http://tiny.cc/pkb3d

Bafta!

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi sus, si da click pe(comunitate)vezi la pozitia 2 ca este NeluL.Contacteaza-l,si te va rezolva sigur!

| Liviucu a răspuns:

Solutia este sa-ti cauti un kit de YM! versiunea 10 care contine in el toate fisierele necesare rularii lui. Pe romaneste, care contine in dansul tot programul. De obicei ce luam noi de pe net, daca ai observat se conecteaza la serverul lor, intai scrie "downloading" abia apoi "installing". Cauta pe Google, gasesti sigur un kit bun. Te poti ghida si dupa iconita, e aia veche cu un calculator. Arata identic ca un kit versiunea 8. Doar asa vei rezolva problema. Mult succes!

| seen a răspuns:

Toate serverele de yahoo au fost actualizate pentru scriptingul de pe yahoo messenger 11

Ps nu e cauza mea e clauza noastra de confidentialitate ca sa nu tipam nonstop ca ni se citesc mesajele sau ca la 10 minute trebuie sa schimb parola

| Alexalice10 a răspuns:

Da, tot la messenger 11 trebuie sa ramai. Asa cred. Eu nu am mai folosite messengerul de mult, iar ieri când am încercat sa intru nu m-a lăsat. Zicea ca folosesc o versiune veche de mess si ca trebuie neaparat sa instaleze versiunea noua: messenger 11. Asa ca nu cred ca mai poți folosi messenger 10.

| InTheAir explică:

@addasweet: am dezinstalat tot, nu mai exista nimic de Yahoo in calculator...

@seen: sa inteleg...ce? ca vreau, nu vreau... tot la 11 va trebui sa raman?

| InTheAir explică:

@neluL : Funda! happy 10 vroiam... si am reusit sa-l pun. multumescc happy

| Liviucu a răspuns (pentru InTheAir):

De doua seri tot incerc sa-ti raspund in privat dar nu ma lasa, pentru ca sunt doar user. laughing

| InTheAir explică (pentru Liviucu):

Am rezolvat problema. multumesc happy

| addasweet a răspuns:

Dezinstaleaza messengerul 11.

| Gabrieluț a răspuns:

Verifica daca fisierul de salvare al browserului folosit sa nu aiba numele Descarcari sau Downloads... daca se salveaza acolo, muta-l pe desktop de ex si runeaza-l de acolo... daca nu e asta habar nu am ce ar putea fi