| RAY a întrebat:

am instalat pe laptop Asus windows 10, ultimele drivere de la placa video, de mers merge foarte bine windowsul, dar jocuriile toate pornesc prin placa integrata chiar daca eu dau run nVIDIA, de ce?

Răspuns Câştigător
| n1n1o a răspuns:

Recomand
https://support.serato.com/......-computer-

21 răspunsuri:
| n1n1o a răspuns:

Sal, seteaza jocurile din nVIDIA Control Panel apoi iti vor rula prin cea dedicata.

| RAY explică (pentru n1n1o):

Trebuie sa selectezi jocuriile prin placa aia dedicata? dar daca run cu nVIDIA nu-i destul? am facut setarii de aste ce am gasit pe net

| RAY explică (pentru n1n1o):

Multumesc foarte mult, apropo de curiozitate esti fata?

| RAY explică (pentru n1n1o):

Mai am o curiozitate cum poti face ca doar placa dedicata sa intre inca din bios?

| n1n1o a răspuns (pentru RAY):

Cu placere, sunt baiat (sunt fan Natalie Dormer)

| RAY explică (pentru n1n1o):

Imi raspunzi te rog la intrebare cu biosul

| n1n1o a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu daca poti face asta stiu doar ca poti sa-i mai dai putere celei integrate din bios.

| RAY explică (pentru n1n1o):

De ce rezolutia intra pe placa integrata nu inteleg producatorii

| n1n1o a răspuns (pentru RAY):

E vorba de consum mai ales pentru laptopuri este o mare gura de energie placa video dedicata.

| RAY explică (pentru n1n1o):

Inteleg,ai dreptate, da Asus sunt proaste nu?

| n1n1o a răspuns (pentru RAY):

Esti nebun laughing) (scuze ca raspund greu am o problema cred cu site-ul imi apar intrebarile tarziu sad )

| RAY explică (pentru n1n1o):

Ok,nu sunt nebun da am multe probleme cu ele

| n1n1o a răspuns (pentru RAY):

Ca ai tu probleme asta nu inseamna ca e firma e proasta. Alien Ware, Asus ROG si MSI sunt cele mai bune laptopuri de Gaming.

| RAY explică (pentru n1n1o):

Adevarul e pe desktop sunt tari Asus

| n1n1o a răspuns (pentru RAY):

Depinde ce vrei sa zici prin "desktop'" (te referi la placi de baza, placi video) pentru ca parerea mea este ca nu sunt cei mai buni, mai sunt si GIGABYTE, MSI si altii big grin

| RAY explică (pentru n1n1o):

Am vazut pe uni gameri ca aveau Asus

| n1n1o a răspuns (pentru RAY):

Asus, GIGABYTE, MSI in placi de baza sunt "stas" big grin

| RAY explică (pentru n1n1o):

Eu nu sunt gamer man, da vreau sa imi iau Samsung j5 ai auzit de el?

| n1n1o a răspuns (pentru RAY):

Slabut pe memoria RAM dar in rest eu zic ca este OK.

| RAY explică (pentru n1n1o):

Am vazut atatea teste cu el, ador varianta gold, tu ce smart ai?

| n1n1o a răspuns (pentru RAY):

IPhone