| alex155 a întrebat:

Am instalat pe un laptop windows 7 ( am reformatat partitiile..totul a mers perfect ). Acum nu stiu daca mai e instalat si sistemul de operare linux. Poate am instalat windows 7 peste linux. Cum pot afla daca mai am linux instalat sau nu?

Răspuns Câştigător
| nicusor222 a răspuns:

Daca ai reformatat partitia "C" sa fi sigur 100 % ca acel "Linux" nu mai exista pe laptopul tau.

| Gas a răspuns (pentru nicusor222):

Hai serios? partitiile swap si ext nu prea sunt recunoscute de catre windows. Instaleaza tu linux intr-un spatiu lasat liber si pe urma formateaza c: pe care vrei sa bagi windows si eu iti demonstrez ca tu inca ai ubuntu in calculator doar ca grub (loaderul de linux) a fost inlocuit de mbr-ul de windows. happy

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| vrelian a răspuns:

Atunci cind formatezi ce va se va sterge totul ce era pe acel ceva.ca e hard ca e flash drive sau mai stiu eu ce si dai format sterge absolut totul.cind dai format chiar iti si apare o fereastra care te intreaba daca esti sigur ca faci asta, pentru ca se vor sterge tot ce este pe acel device. daca ai vazut o astfel de fereatra si ai zis da vrei atunci se sterge tot.

| iulyan_9096 a răspuns:

Daca ai formatat tot nu are cum sa fie instalat si windows linux.

| alex155 explică:

Multumesc pentru raspunsuri...da am reformatat si C