| ManuelP a întrebat:

Am instalat windous 7 in partitia D deoarece C era full si oricat am sters din programele instalate acolo tot nu aveam spatiu, deoarece erau fisiere din cel vechi, am instalat in D crezand ca dupa o sa pot sa sterg tot ce e in ce dar nu se poate. O solutie?

9 răspunsuri:
| figaro a răspuns:

Salut,reinstaleaza din nou win7 dar de data asta cand iti apare sa selectez driverul pe care sa instalez dai clic pe "drivers options" si acolo ai mai multe optiunu, selectez partitia C si dai clic pe "format" (sterge tot ce e pe partitia C) poti sa faci si la fel cu partitia C doar sa fii atent/a pe ce partitie selectez sa instalez win7(adica pe C).Iti sugerez ca partitia C sa aiba CELPUTIN 20 de GB.Byebye

| ManuelP explică (pentru figaro):

Problema e ca nu`mi apare driver option, am facut un print dar nu cred ca mere sa-l pun aici.

| figaro a răspuns (pentru ManuelP):

Pune imaginea pe http://imageshack si da-mi link-ul

| figaro a răspuns:

Incearca alta varianta de windows si btw...prespun ca il instalez de pe DVD,prin asta ma refer ca bagi dvd-ul cu win in pc, dai rr si bootez dupa dvd, nu?

| mihai19d a răspuns:

Nu merge sters pentru ca ai windows-ul vechi acolo dar cel mai bine e sa copiezi ce ai mai important acolo si sa bagi windows-ul din nou dar sa formatezi si C si D cand il instalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ma ma ma ma aveai in partitia c si alt windows? daca da e problema ia-ti dvd-uri fa tot pe dvd-uri si foarmateaza tot pc-ul baga xp...baga ca antivirus avast internet security...si amin.

| standianaflorentina a răspuns:

Exista una...formateaza toate partitiile baga XP si le formatezi din bios dupa care bagi 7.