| Ghiordi a întrebat:

Am instalat windows 10 si in my computer am acele foldere Documents, Download... etc... vreau sa le elimin, cum fac?

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

De ce le-ai elimina? Cu ce te incurca? In cel mai bun caz, da click dreapta pe fiecare, alege Properties si cauta optiunea "hidden", prin care le poti ascunde, astfel incat sa nu mai dai cu ochii de ele.
https://www.youtube.com/watch?v=esTKA9SOWlc

| Ghiordi explică (pentru dannyel86):

Nu se aplica si pentru folderele din my computer,
asta stiam si se aplica pentru folderele din desktop sau alte locatii, exclus cele din my computer

| dannyel86 a răspuns (pentru Ghiordi):

Pe sistemele mai vechi functioneaza. Nu stiu de ce nu ar merge si pe Windows 10. Dar, in fine, daca AI TESTAT si nu e valabil, atunci poate gasesti alta varianta.

| Ghiordi explică (pentru dannyel86):

Am testat, am rezolvat, cu metoda ce a primit funda... happy

| dannyel86 a răspuns (pentru Ghiordi):

Am vazut dupa ce am raspuns. Ma bucur ca s-a rezolvat.winking

| Superior a răspuns:

De ce ai vrea asta? LOL

| Ghiordi explică (pentru Superior):

Pentru ca ma enerveaza sa le vad in my computer, si nu le folosesc deloc

Răspuns utilizator avertizat
| Ghiordi explică (pentru ramon2473):

Toate fisierele le-am dat sa le salveze pe desktop... asa ca nu le folosesc pe acelea...

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Nu se poate.

| Ghiordi explică (pentru Lepadatu_Stefan_1980):

Ba se poate, anul trecut am avut win 10 si gasisem pe google cum sa le elimin dar acum nu mai gasesc