| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat windows 7 -de pe internet, dar nu se aude apsolut niciun sunet, cu toate ca boxele sunt aprinse. daca puteti sa ma ajutati, atunci faceti-o! please, please! si dau fundita raspunsului corect

Răspuns Câştigător
| Slavian a răspuns:

Faci asa:
Scoti boxele din calculator (mufele alea verzi, negre, oranj) si le bagi din nou.
Apoi instalezi Realtek AC 97 Audio Driver de aici : http://drivers.softpedia.com/......ws-7.shtml

Daca ai probleme nu ezita sa ma contactezi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Instaleaza everest, vezi ce placa de sunet ai, instaleaza de pe net driwerele corespunzatoare.

| gabor_8975 a răspuns:

Mda...ai aceeasi problema ca mine...
stii ce trebuie de facut?
cauta cdU de la PC si instaleaza de pe el driverul de sunettongue
si daca nai CDu de la PC...cauta pe net driver de sunet pentru computerul tau(numele computerului il gasesti pe acte/cartea tehnica... porcariile alea)
ca si eu aveam aceeasi problematongue
si asa am rezolvatobig grin
da nu mi-a placut win 7 si mi-am instalalt din nou XPoh go on