| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat windows media player v11 si nu stiu cum sa pun subtitrare la filme cu el. Are oare obtiunea de pus subtitrare la filme ( asemanator cum are bsplayer ) sau nu? Eu nu am gasit nimic dar poate ca nu am observat acea optiune.

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da un rename la fisierul cu subtitrarea si pune-i exact titlul pe care-l are si fisierul video. O sa apara subtitrarea.

| XxXKevinXxX a răspuns:

Sal! prima data deschide filmul si ia subtirt si pune-l in film, iti merge ca asa fac si eu. d@ fundita.bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

! Troy! Dece atata chinuinta, este foarte simplu iti descarci BS Player si iei si pui subtitrarea sau lasi in acelasi folder! si fara chinuinta happy!

| Pufi1999 a răspuns:

Am si eu o problema.
Nu-mi merge de loc sa pun subtitrari.
Am windows media player si vreau sa vad filmul Troy.
Am facut tot ce se poate:
1. am redenumit fisierul de subtritare sa fie la fel cu numele, "Troy"
2. am setat "on if available"
3. filmul si subtitrarea sunt in acelasi folder
4. filmul e ". mp4" si subtritarea este ". srt"
5. daca doriti sa incercati sa ma ajutati, lasati un mesaj cu titlul "Troy"

| Pufi1999 a răspuns:

PAi eu vreau cu media pleyer.
Nu vreau sa descarc BS-player-ul.
Subtitrarea este in acelasi folder cu acelasi nume.