| JusTPauL a întrebat:

Am instalat windows-ul pe un laptop Acer Aspire 7250 dar nu imi merge wireless-ul iar drive-urile le-am luat de pe site-ul producatorului. Ma poate ajuta cineva sa rezolv problema?
Dau funda si multumiri la cine ma ajuta.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://acer-laptop-driver.blogspot.ro/......4-bit.html
http://drivers.softpedia.com/......ws-7.shtml
http://www.helpjet.net/files-Acer-Aspire-7250.html#ANetwork
Daca nu merg, vezi poate e instalat dar e oprit din vreun buton sau vreo functie, sau poate e dat disable la placa wireless.

| JusTPauL explică (pentru CM7YRE):

Sunt exact aceleas drivere, pe orice site le gasesc, ajuta-ma sa activez placa wireless, nu prea ma descurc.

| JusTPauL explică:

Am rezolvat foarte usor cu acest program
3DP_Net_v14091
Mersi oricum!

| Emitzanu2002 a răspuns:

Daca nu-ti merge whirless-ul apasa aceste doua butoane odata " Fn si F3"
sper ca te-am ajutat

| JusTPauL explică (pentru Emitzanu2002):

Stiu ca trebuie apasate cele doua butoane, ca asa fac la mine la laptop, dar la acel laptop nu merge. Arata x acolo jos la calculator.

| Alexandra_Catalina_1997_UXlD a răspuns:

Trebuie sa instalezi Update-ul de la placa video. Si eu am patit asta ^_^.