| CrYsS34532 a întrebat:

Am instalat windowsu si pe diskuk D si pe diskul C. Asa ca am 2 wndowsuri. Vreau sa reinstalez din nou windowsu si sa ramas doar cu unu si bun ma poate ajuta cineva? FUNDA! urgent

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca vrei unu bun,formateza tot pc-ul! Instalezi windows-ul in c,unde dai format partiton ntfs, nu feat! Iar d-ul si alte partiti(daca mai ai)le formtezi din windows, daca dai din setup iti baga windows si in "D" si nu e bine.Pasi ar fi asa: bagi cd-ul cu windows si dai restart/apare pres any key si dai enter/apoi dai enter pentru continuare/8 i agree/alegi partitia si dai enter(C-ul)dupa care dai format partion ntfs(a treia daca nu ma insel)dupa format se restarteaza si apoi se inatelza, iar ultima parte e cu datele si de aici te descurci!

| Anonymus314 a răspuns:

Formateaza discul pe care ai windowsul rau si instaleaza-l acolo...

| xToToShelx a răspuns:

Deci Dai sa reinstalezi Windowsul si acolo reformatezi ambele partitii. Pe urma selectezi D sau C si dai sa instalezi doar pe unu windowsul...big grin