| AlexandruPorfir a întrebat:

Am inteles ca la noul ps5 nu-ti trebuie televizor 4k pentru a juca jocuri 4k, e adevarat?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poti sa rulezi ceva la rezolutie mare, dar... intrebarea este pe ce le vezi? Daca TV-ul nu duce mai mult... tu tot la rezolutia lui o sa vezi.

| aXy99 a răspuns:

Merge si pe televizor cu tub catodic, dar nu in 4k.
Exista supersampling, dar nu e acelasi lucru ca 4k nativ.

| PainTech a răspuns:

Logic ca ai nevoie de TV 4K pentru jocuri in calitate 4K.

Dar daca te multumesti si cu Full HD / HD te poti juca pe orice televizor.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu ai nevoie nici de priza.

| yonutu555 a răspuns:

Nu este adevarat, merge si pe full HD doar ca nu se mai vede la fel de frumos ca pe un 4K, porturile sunt aceleasi prin HDMI daca tv-ul tau are hdmi merge 100%

| ANONIMU3O02 a răspuns:

Merge in orice rezolutie, adica 4k pe 120 fps si 8k pe 60 fps, dar acum depinde de rezolutia televizorului tau