| JusTPauL a întrebat:

Am inteles ca placile amd sunt mai bune la minatnca cele de la nvidea.
As vrea ceva recomandari pentru placile rx580. Performanta si cat de bine rezista la owerclock.
Mersi!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Sunt bune, dar mai bune sunt RX480 (sunt si mai eficiente energetic).
Daca ai electricitate gratuita, atunci o 1080Ti ar fi alegerea perfecta, are cam 80MH/s, fara de RX480, care are maxim 31 dupa un update de BIOS
Grija cu OC ul acela, cu cat cresti frecventa placii, cu atat consuma mai mult curent si eficienta la minat scade.
Altundeva trebuie umblat, nu la frecvente.

| JusTPauL explică (pentru NLS):

Le ai cu minatul? Poti sa-mi dai mai multe detalii pe Facebook ca e mai rapida conversatia.