| onuticuta200312 a întrebat:

Am inteles ca unele site-uri pot fi virusate si daca intru pe ele imi pot virusa callculatorul! Cum imi pot da seama ca un site imi poate aduce virusi in calculator daca am o aplicatie antivirus pe calculator(BITDEFENDER) dar un alt om mi l-a instalat si acum nu siu cum sa ma loghez ca imi cere o parola pe care eu nu o stiu si imi arata ca "Sistemul nu este protejat!"? Ce as putea face? Eu vreau sa-l chem pe omul ala din nou(are experienta in calculatoare) ca sa-mi instaleze din nou programul(daca vreti puteti sa-mi recomandati alt antivirus) si mai vreau sa-mi arate cate ceva(nu ma pricep la calculatoare); cum sa incarc poze de pe telefon pe calculator,cum sa-mi descarc muzica de pe YOUTUBE pe calculator,cum sa-mi instalez jocuri si aplicatii(de ex SKYPE)-AVETI ALTE SUGESTII DE APLICATII SI JOCURI PE CARE MI LE-AS PUTEA INSTALA, voi ce mai aveti pe calculator? FUNDA pentru cel mai complex raspuns)

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vrei isi instalez prin remot control

| K0sti a răspuns:

Pai cum sa-ti dai seama, iti spune antivirusul, ca de aia e acolo! In rest pentru ce vrei tu gasesti tutoriale pe net, nu trebuie sa chemi om, doar trebuie sa pui osul la treaba...