| break a întrebat:

Am internet prin cablu conectat la un calculator.Cum pot sa ma conectez la internet de pe un laptop?

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu ai si router(WI-FI), te poti conecta doar prin acel cablu care intra in pc!

| fresHZoNe a răspuns:

Iti cumperi router si te poti conecta cu cate laptopuri/pcuri/telefoane vrei tu happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ayra a răspuns:

Pai ori bagi acel cablu care intra in calculator in laptop si in general se va configura singur (daca nu, te duci in control panel, connections si dai new internet connection prin wizard).

Sau iti cumperi un router wireless in care bagi acel cablu care iti intra in calculator si dai net wireless in toata casa/camera, dar pe calculator iti va merge cu singura conditie sa ai placa de wireless - laptopurile vin cu ea din fabrica.

| TinKodeJr a răspuns (pentru Ayra):

Da, dar dupa aceea cand vreau sa m conectez din nou la pc cum fac? Ca nu imi mai recunoaste cablul si nu merge netul. sad

Alte răspunsuri
| alin_1913 a răspuns:

Scoti cablul de net de la calculator(un cablu galben sau gri) si il bagi la laptop, trebuie sa aiba mufa in spate sau lateral.

| Macos_Paul_1992 a răspuns:

Nu el voia sa spuna ca ar dori sa dea internet de la calculator la pc fara alte routere si accesoriI, un fel de share sau retea big grin. Da, se poate dar nu mai stiu metoda.