| thelovelyangel a întrebat:

Am internet prin cablu la pc si doresc sa ma conectez la el(la internet) cu telefonul prin wi-fi/ wireless.Ce pot face?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă vrei internet și pe cablu și pe wireless simultan și nu nmai atunci cea mai bună soluție este un rooter.Acest dispozitiv conține un emițător wireless și un swich cu 3-5 porturi, swich ce te ava ajuta să te conectezi la internet pe cablu și chiar mai mult să conectezi 4-5 calculatoare la internet pe cablu și să ai și internet pe wireless.Un rooter de low-middle end acostă cel mult 300 ron.Ca și firme îți recomand trendNET TPLink sau Edimax.Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei un router

| Nostradamuss a răspuns:

Iti trebuie router cu wi-fi sau placa de wi-fi in unitate

| ThePrinceJoker a răspuns:

Ar fi o sansa, dar e numai pentru laptop la windows 7