| Dantewashere a întrebat:

Am internet prin modem de la Romtelecom,vreau sa trec pe wireless, ce trebuie sa fac sa iau router-ul de la Romtelecom?

4 răspunsuri:
| GhostAlin a răspuns:

Salut
Vorbesti cu firma de la care ai tras netul si routerul il cumperi tot de la ei e in jur de 100 lei BFT!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cei de la romtelecom in general ofera echipamentele gen modem uri gratis. suna intai la ei si vezi care e treaba

| SasNetRomania a răspuns:

Nu neaparat. poti lua un router de pe eMAG sau pcgarage pana in 60 lei.
iar daca mdoemul care il ai acum mai are si o iesire in plus(de aia de retea de pc) poti conecta la routerul wi fi un cablu din modem, fara alte setari vei avea wireless.

| GeorgeGabriel a răspuns:

Te duci la romtelecom si zici ca vr sa iti schimbi modemul cu un router... mie mi l-a schimbat gratuit