| Mark2012012 a întrebat:

Am internet si prin fibra optica si prin modem de la aceeasi firma. Mi-am creat contul AdSense cu publicitate prin internetul cu fibra optica, iar prin modem mi-am dat clic singur la 20 de anunturi. Exista posibilitatea ca cei de la Google AdSense sa detecteze acest lucru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modemul au un singur ip, adica ip static.Se vede de la oposta ca au fost clickuri la acele anunturi de la un singur ip.
Poate mergea daca la internetul prin cablu ai ip dinamic, dadeai un click, inchidea-i laptopul, il deschidea-i entru a obtine un alt ip si iar click si tot asa. Zic, POATE.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut, daca continui asa iti vor inchide contul rapid si nu mai primesti niciun ban. Au mii de tentative de genul asta de pacalire, stai tu linistit ca se prind rapid

| K0sti a răspuns:

laughing Normal! Dupa aia va plangeti ca de ce va inchide contul! Au fost altii si mai hoti ca tine si i-a ars! Jucati-va cu focu'!

| AlexL28 a răspuns:

Normal, nu mai fa prostii din astea. Daca nu iti aduce profit mai bine iti inchizi contul singur.