| KoJo07 a întrebat:

Am intrat azi pe site-ul social blade. Cred ca a fost prima oara, nu imi amintesc sa mai fi intrat in trecut. Am dat la search sa scriu si am observat ca imi arata niste nume sugerate pentru cautare(cam cum face si google cu cele mai recente cautari).
Problema e ca eu nu am cautat niciodata acele nume pe acel site (le-am cautat in trecut dar nu pe acel site, cum puteau sa imi apara la recomandate/istoric la search pe acolo )?
Mentionez ca erau nume de sportivi/cantareti si echipe de fotbal, lucruri care nu au legatura cu acel site.

1 răspuns:
| Tess a răspuns:

Da. Stiu despre ce vorbesti. Mi se intampla des in ultima perioada si mie. Google (si orice alt motor de cautare) are un algoritm care inregistreaza ce-ai cautat oriunde pe net. De aia iti apare. In plus, trebuie sa ai o setare in motorul de cautare care-i zice motorului sa-ti dea sugestii cand scrii. Este in mod automat si se bazeaza pe ce-ai cautat in trecut, oriunde pe net. Bafta.