| UnNestiutor a întrebat:

Am iphone 5S si nu prea mai are semnal pe nicaieri. Momentan sunt pe reteaua Orange. Am inteles ca la Vodafone ai semnal oriunde. Voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai dreptate, Orange e cel mai naspa din toate retelele cate exista in Ro. Vodafone are semnal peste tot DAR in unele locuri are si asta semnal slab DAR are! Totusi ca sa vezi care ar fi mai bun pentru tine cauta pe google semnal de acoperire pentru : si iei la rand toate retelele! Bafta!

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Sunt pe reteaua Orange. si am strabatut toata Romania. Nu am ajuns nici unde sa nu am semnal. Doar daca locuiesti in Sate "pustii" e posibil sa nu ai semnal Orange.
Sunt de 8 ani pe Orange nu as schimba cu nimic. E NR1 in Romania ca si popularitate si asta isi spune cuvantul.

| UnNestiutor explică (pentru FlorinCiokan):

Si de la ce nu am semnal?

| UnNestiutor explică (pentru FlorinCiokan):

Sunt prea multi, de aia nu am semnallaughing.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru UnNestiutor):

Poate sa fie telefonul sau cartela.
Baga cartela in alt telefon vezi ai semnal. Sau baga alta cartela tot Orange in iPhone vezi asa merge.

| Gandac_Nicolae_1997 a răspuns:

Poate n-ai semnal pentru ca esti 3g uitate mai bine cat este netul si daca vrei schimba-l din 3g in 4g! succes

| lpavel a răspuns (pentru Gandac_Nicolae_1997):

A mentionat cumva de net ca eu nu am vazut... big grin Vorbeste de semnal pentru mobil NU semnal 3G! Daca sti sa faci diferenta sau pentru tine cred ca e acelasi lucru laughing))

| Packer1 a răspuns:

Asa zic si eu, ori esti pe retea 3g si ar trebui s-o schimbi ori poate o fi de la baterie, uneori si bateria afecteaza