| Doana_Danielconstantin_1999 a întrebat:

Am istalat de curand windows 7 pe x64 inainte de al istala il aveam pe x32 dar acum de fiecare data cand pornesc unitatea nu stiu de ce memoria mea ram se face imediat 95%(2 g ram am ) Un sfat ceva poate este vreun program sau nu stiu prin setari ceva multumesc de ajutor

9 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

2 gb ram este putin pentru x64. Trebuia sa ramai la x86

| Doana_Danielconstantin_1999 explică (pentru WxRo):

Nu am pe x 86 ca il bagam dar o metoda ceva sa il fac sa ruleze repede nu sti?

| WxRo a răspuns (pentru Doana_Danielconstantin_1999):

Din pacate mare lucru nu ai ce face. Cu 2 gb ram se chinuie sa mearga doar windows-ul. Poti incerca in start - run - msconfig sa opresti toate programele care pornesc la boot-are si nu iti sunt necesare.

| Doana_Danielconstantin_1999 explică (pentru WxRo):

App mai am o problema nu apare in my computer cd sau dvd rom de ce chiar si daca bag un cd sau dvd cu windows nu citeste sti ce ar putea avea sau cum sa rezolv dvd-romul este bun te asigur

| WxRo a răspuns (pentru Doana_Danielconstantin_1999):

V-am raspuns dincolo. Ce sistem de operare aveti? Este pc sau laptop?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza un Linux Mint Mate si vei avea surpriza de a rula usor orice program!

| gelu1970 a răspuns:

Ce destept te-a sfatuit sa instalezi w7 X64 cu doar 2gb de ram?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza in loc Windows XP pentru ca merge mult mai bine pe calculatoare vechi si/sau nu prea bune, sau cumpara 2 GB de ram pentru a avea 4 GB si sa poti ramane cu Windows 7 x64.

| Doana_Danielconstantin_1999 explică (pentru gelu1970):

Nu am avut altul nu este vorba ca ma sfatuit cineva...