| Kahuna a întrebat:

Am la aparatul foto un card Kingston SD4 de 4 gb. De curand am fost la un prieten si acolo l-am bagat intr-un card reader si am copiat niste poze pe el. Cand am ajuns acasa si am conectat aparatul foto, cu cardul in el, la calculator, nu-mi arata pozele copiate, dar la spatiu ocupat apar. Ce sa fie? Nu ziceti varianta cu hidden files ca am incercat-o deja.

1 răspuns:
| misu_3228 a răspuns:

Aparatul tau nu poate "vedea" pozele care sunt in alt format decat cel suportat de el. Compara o poza facuta cu aparatul tau cu una pe care ai adaugat-o ulterior pe card. rezolutie/rotate on-off/extensie fisier.