| KillerXP a întrebat:

Am la laptop o placa video AMD Radeon R7 M265 de 2GB dedicată. Chestia e ca am vazut in setari "Primary Adapter" ca e placa integrata (765mb), iar "Linked Adapter" e cea dedicata (2GB). Știe cineva cum le pot schimba intre ele, sa pun cea dedicată primară?
P.S: In GTA V, imi citește cea Primara, si merge greu.

3 răspunsuri:
| Garfield_Mario_2000 a răspuns:

Desurubeaza laptopul si pune o placa in locul alteia

| KillerXP explică:

O alta metoda mai ortodoxa? Laptopul citește ambele placi, dar primara e doar cea integrata.

| dannyel86 a răspuns (pentru KillerXP):

Cred ca modificarile trebuie facute in Bios. Daca dezactivezi placa video integrata, sistemul va fi obligat sa o foloseasca pe cea dedicata.
Pentru detalii si etape, e bine sa citesti manualul furnizat de producator (tiparit sau versiune online).