| lore2012 a întrebat:

Am laptop HP 2000, achizitionat recent. am abonament la Romtelecom Clicknet. pe telefon ma pot conecta la wirelles insa pe laptop nu imi apare conexiunea. pot vedea adaptorul la Control Panel dar imi zice ca nu e conectat. am conectat laptopul prin cablu... si am viteza de 100 mbps... Cum ma pot conecta din nou?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Nu cunosc modelul complet al laptop-ului asa ca o sa-ti explic ce ai de facut. Intri pe site-ul de la HP:http://www8.hp.com/ro/ro/drivers.html, scrii la cautare modelul complet al laptop-ului si descarci de acolo versiunea de driver pentru placa ta Wireless aferenta sistemului de operare instalat (XP sau 7). Dupa ce descarci driverul, il instalezi si dai restart la laptop. Dupa restart verifici sa fie pornit wireless-ul (vezi daca nu cumva ai buton pe laptop pentru activarea lui, daca nu este combinatie de taste), bagi parola de pe spatele routerului de la Romtelecom si gata.

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Sincer nu stiu despre ce adaptor din Control Panel vorbesti, dar pe laptop trebuie sa instalezi driver-ul de la palca de retea Wireless.

| lore2012 explică (pentru JustCosmin):

Cum fac asta? sad

| lore2012 explică (pentru JustCosmin):

Mersi! Te iubesc laughing :*

| JustCosmin a răspuns (pentru lore2012):

Cu placere. laughing tongue

| JustCosmin a răspuns (pentru lore2012):

Nu cunosc modelul complet al laptop-ului asa ca o sa-ti explic ce ai de facut. Intri pe site-ul de la HP:http://www8.hp.com/ro/ro/drivers.html, scrii la cautare modelul complet al laptop-ului si descarci de acolo versiunea de driver pentru placa ta Wireless aferenta sistemului de operare instalat (XP sau 7). Dupa ce descarci driverul, il instalezi si dai restart la laptop. Dupa restart verifici sa fie pornit wireless-ul (vezi daca nu cumva ai buton pe laptop pentru activarea lui, daca nu este combinatie de taste), bagi parola de pe spatele routerului de la Romtelecom si gata.