| Anna8812 a întrebat:

Am laptop HP Notebook ay003nq cu sistemul freedos si as vrea sa stiu daca se poate baga sistemul de operare Linux, cel din magazin mi-a spus ca doar Windows 10. Greu de crezut.Nu am auzit niciodata ca doar un singur sistem de operare windows 10 suporta,(adica windows7 8 sau linux) Se poate?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe laptopul tau se poate baga doar windows 7 64 biti sau windows 10 64 biti, altceva nu functioneaza.
Poti testa pe proprie raspundere, daca functioneaza linux, dar ai grija cu driverele!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa bagi Linux. La windowsuri s-ar putea sa fie problema si sa nu mearga decat Windows 10. Incearca! Ce te costa?

| danutzu96 a răspuns:

DA. Se poate baga linux fara probleme. Am bagat eu pe multe laptop-uri aflate in cazul tau si a mers. Si daca nu merge, nu pierzi nimic daca incerci sa instalezi linux happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa bagi ce sistem de operare vrei tu Linux, Windows 10, 7, 8