| anonim_4396 a întrebat:

Am laptop rog, garantia expirata, nu imi merge litera 0, l de la l0terie si nici punctul, deci 0 mica parte din tastatura, unde sa il duc? Este ceva reprezentanta Asus, service?

7 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Poti sa-ti iei o tastatura USB.

| Vlad_Raicu_1996 a răspuns:

Foloseste o tastatura USB de PC, dai 30-40 lei pe ea si s-a rezolvat problema

| Anonim34231 a răspuns:

Intreb ceva, raspundeti aItceva, E Iapt0p cu tastatura, nu car Ia camin tastatura cu USB

| gabicoo a răspuns:

Www.laptop-direct.ro
Ăștia au o rețea de service-uri cu care colaborează în toată țara.

| CM7YRE a răspuns:

In primul rand ce vor ei sa zica este "utilizeaza o tastatura pe usb sa vezi daca e problema din tastatura sau e ceva software". Cel mai sigur/probabil o rezolvi prin inlocuirea tastaturii (daca e tastatura fizica ce se poate inlocui, nu tastatura de genul "buton cu buton"). Ce model de laptop ai in primul rand?

| CarcotasulVesel a răspuns:

O tastatura de laptop costa intre 100-200lei
manopera cam 100lei sau mai mult, trebuie demontat laptop-ul destul de serios ca sa schimbe tastatura
s-ar putea sa astepti cel putin 2-3 zile pana vine tastatura (daca nu o au pe stoc)

treaba e cat valoreaza laptop-ul si cat de rau te deranjeaza o tastatura externa, sunt si miniaturizate:
https://www.emag.ro/search/tastaturi/mini/sort-priceasc/c
https://www.emag.ro/......DZ9BVYBBM/
23 lei

| marinaru777 a răspuns:

Cauta pe olx tastatura exact pentru laptopul tau, modelul e pe carcasa sau la orice service pc/laptop.