| adyzone a întrebat:

Am laptopul de 3 ani, dar bateria ma tinea vreo 2 ore si ceva, insa am avut ceva probleme cu incarcatorul si pana l-am reparat a durat o saptamana. In timpul asta laptopul a stat stins. Cand l am repornit bateria nu mai incarca deloc. Am incercat si cu un alt incarcator dar degeaba, deci e de la baterie. Daca am scos cablul dn laptop s-a stin instant. Mai am vreo sansa sa isi revina?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu avea cum sa se defecteze bateria intr-o saptamana.Eu am laptopul de 7 ani dar nu bag bateria in el decat la 3 saptamani, o luna.Si lucrez cateva zile doar pe baterie. Apoi o scot.Descarcata.Nu s-a redus timpul de functionare a acumulatorului.Verifica acumulatorul la un service, sa fii mai sigur.

| RAY a răspuns:

3 ani fi multumit, ca orice s-a dus 3 ani e destul parerea mea, faza e ca una noua costa 100 de euro ceea ce nu merita la un laptop care urmeaza hardul sa cada banuiesc

| K0sti a răspuns:

Http://www.epasystems.ro/laptopuri/
Vezi ca scrie cu rosu, care e cauza!

| Voiculescu_Cristian_1990 a răspuns:

Bateria de la laptop este ca un acumulator.

Trebuie sa-l incarci ca sa nu "moara". De ex. cum sunt telefoanele noi, trebuie sa le incarci vreo 2-3 zile. Cand ai scos cablul din laptop s-a stins instant deoarece, laptopul considera ca nu are baterie destula,( dar poti sa rulezi pe laptop si cu bateria scoasa DAR sa il tii la incarcat mereu).

Deci lasa-l sa se incarce.

| adyzone explică (pentru Voiculescu_Cristian_1990):

A trecut o saptamana de atunci. L am lasat o noapte intreaga la incarcat, nimic, tot 0%