| MrkiddyKid1 a întrebat:

Am lasat pc-ul pornit toata noaptea iar dimineata cand l-am scos din sleep mode si l-am folosit vreo 5 minute s-a blocat dintr-o data, s-a oprit si muzica etc. Am oprit pc-ul de la buton si l-am pornit din nou (carcasa nu are buton de restart). Pc-ul a repornit dar nu trimite semnal hdmi la monitor. Am incercat sa schimb portul si cablul, fara succes, am incerc alt monitor care nici el nu primeste semnal hdmi sau vga. Am scos si placa video pentru a o folosi pe cea integrata care nici ea nu trimite semnal asemenea placii dedicate. Ce poate fi de vina?

Răspuns Câştigător
| cyberalex a răspuns:

Reset hard BIOS:
1. scoateți alimentarea si bateria după placa de baza, lăsați-l câteva minute (cu toate ca 10 secunde sunt de ajuns).
2. pe placa de baza, de obicei, lângă baterie este o punte pentru resetare (vezi manualul producătorului).

1 răspuns:
| Mascarici07 a răspuns:

Salut,

Posibil ca placa de baza sau sursa. Sau orice alta componenta. Poate fi si hard disk-ul. Depinde ce functioneaza.

Succes!