| OmObisnuit a întrebat:

Am luat o placa video de la media galaxy.O sa ii trebuiasca schimbata pasta dupa un tump, cand o sa vina timpul ce fac? Am garantie la ea si daca o fac eu se anuleaza.O trimit la service?

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Altul cu FETISH-ul de schibat pasta
pasta trebuie schimbata daca:
1. s-a uscat de tot
SI... nu este "sau" ESTE "SI", NUMAI "SI"... aici intervine fetish-ul ala
2. a existat o miscare mecanica intre radiator si GPU si asta NUMAI dupa ce pasta s-a uscat de tot!

adica dupa 2-3 ani, pasta s-a uscat, iar tu ai nevoie sa scoti placa video, si cu ea inca fixata tragi de radiator, atunci in sfarsit pasta isi schimba capacitatea de termoconductie prin faptul ca nu mai umple complet spatiul dintre gpu si radiator

ALTFEL, O PASTA USCATA MERGE BINEMERCIC ANI DE ZILE

de aia ii spun fetish, atat timp cat ai placa video in calculator si nu umbli la ea si merge binemercic, trebuie sa ai un fetish sa te apuci sa schimbi pasta... DEGEABA

PS CHIAR STIU CE SPUN, am schimbat pasta la un laptop care se cam incingea, intr-adevar pasta era uscata de tot, iar dupa aia, laptopul se incingea binemercic la fel, deci pasta uscata nu avea nici o problema oarecare

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru Bizon95):

Nu cred ca stii ce spui, ca spui numai tampenii.
Tu vrei sa spui ca pasta in orice stare ar fi ea nu are niciun fel de problema? Eu zic sa te mai gandesti si sa te documentezi.

| Bizon95 a răspuns (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Cat timp nu e modificata MECANIC, NU E NICI UN FEL DE PROBLEMA
ce crezi tu mi se rupe, insa sunt sigur ca nu o sa crezi pe oricine nu iti scarpina FETISH-UL!

asa ca iti doresc un fetish fericit, si sa iti schimbi pasta de sub frizura (stii tu, racire la creier big grin )

| Iote a răspuns:

Garantia aia nu este pe viata. Are un an sau doi. Iar pasta nu va fi nevoie sa o inlocuiesti mai devreme.

| OmObisnuit explică:

Eu stiam ca dupa ce se usuca nu mai este buna si trebuie schimbata iar dupa experienta mea asta se intampla dupa 6-8 luni.Nu am stiut ca, chiar daca este uscata inca este buna.