| csn20 a întrebat:

Am luat o placa video si cum fac sa o instalez, o montez direct pe placa de baza sau mai intai o dezinstalez pe cea incorporata. Sa ce trebuie sa fac sa o pun ce cea noua in functiune.

5 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

O dezinstalezi pe cea veche, o bagi pe asta noua, o instalezi pe asta noua, astia sunt pasii.

| mat31new a răspuns:

Cea incorporata nu se demonteaza, este o piesa mica lipita de placa de baza... placa video pe care ai cumparato are slot pe placa de baza si o bagi acolo, sa legi si sursa daca placa video are pini.

| AaN56 a răspuns:

Mat31new are dreptate dar driverele de la placa veche trebuie dezintalate pentru ca s-ar putea sa nu-ti mearga cea noua cu driverele la cele vechi.

| MariusF23 a răspuns (pentru AaN56):

N-are nicio treaba. eu am acum 3 drivere instalate numai de la placi video si merge stas

| AaN56 a răspuns:

O sa vezi peste ceva timp nu numai ca ocupa spatiu.