| Havi a întrebat:

Am luat un gtx 1050, il pot conecta la monitor cu un cablu hdmi vga? se schimba fps urile fata de un cablu dvi-d vga? ps.la monitor am numai vga

Răspuns Câştigător
| vidiinho a răspuns:

Nu orice adaptor va functiona, de ce? Pentru ca ultima generatie de placi video, atat nVIDIA cat si amd, nu mai transmit semnal analog (vga in cazul de fata) decat digital (dvi, hdmi, display port.) si vei avea nevoie de un convertor activ din semnal digital in semnal analog, un adaptor clasic, dupa cum spuneam, nu va functiona si vei avea nevoie de asa ceva

https://www.pcgarage.ro/......ntare-alb/

| Havi explică (pentru vidiinho):

Mersi

| vidiinho a răspuns (pentru Havi):

Capatul cu HDMI va intra in placa video, iar cablul tau VGA, in celalalt capat al adaptorului care este pentru VGA, am omis lucrul acesta, pe care probabil il stiai dar voiam sa fiu sigur.