| Cksihja a întrebat:

Am luat un hard disk extern dar nu e văzut de computer, am încercat cu o tabletă și îl vede dar pe computer nu. Cum să fac ca să îl vadă?

4 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Nope, nu ai un hdd extern pe care nu il vede compu'

ai un port usb PROST, altceva iti merge in portul ala? ai incercat sa bagi hdd si in alt port?

cele mai bune porturi sunt alea care sunt lipite direct pe placa de baza (in spatele calculatorului) alea din fata se poate sa nu fie nici macar connectate, sau, din cauza pierderii de semnal pe firele lungi care merg de la calculator la ele, sa nu fie in stare sa tina un hdd extern

| Cksihja explică (pentru JicaContra):

Am încercat și cu alimentare externă și de loc, îl arată doar la mananger dispozitive și atât. Pe gestionare disk nu arată nimic l-am și formatat și degeaba.

| JicaContra a răspuns (pentru Cksihja):

Nu e clar...
SIGUR l-ai incercat si in alt port usb al calculatorului?
daca da, atunci incearca-l in alt calculator, poate al tau e prea vechi si hdd-ul prea mare (a fost o vreme cand placile de baza nu vedeau un hdd mai mare de 750G)

| Eduard619 a răspuns:

Format pe tableta, si il bagi iar in pc
https://youtu.be/_izOIbdrkPY