| ggooggllee a întrebat:

Am net de la romtelecom si astazi cand ma conectez imi apare in dreapta acees limitat (limited acces) si un semn de exclamare peste acele liniutii

6 răspunsuri:
| Deyu0713 a răspuns:

Ai windows xp, asa apare la toti. Eu am de la RDS si la fel imi aparea, dar eu aveam probleme cu el si mi se tot deconecta. Daca iti face si tie la fel eu iti propun sa iti iei ori un router ori sa iti bagi windows 7.

| ggooggllee explică (pentru Deyu0713):

Problema e ca am window 7

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ggooggllee):

Si care-i problema nu inteleg? ca iti apare semnul exclamarii? nasol o sa te obisnuiesti.

| Cher_Laun_1995 a răspuns:

Daca nu ai acces la internet inseamna ca nu e configurat modemul...ca sa il configurezi trebuie sa intri in web configurator(192.168.1.1) si introduci datele de logare(nume:admin parola:admin[daca nu merge parola asta e o parola pe spatele modemului ca parola de wi-fi dar mai scurta oleaca si e prima)dupa ce ai intrat aici...te duci pe BASIC=DE BAZA apoi pe WAN si cauti TR069_INTERNET_R_0_35 IP_Routed (PPP) Conectat IPv4 dai click pe ea dia putin in jos si cuati nume utilizator si parola si evident bagi datele din contract.