| dodo1mik a întrebat:

Am net pe stick de la Vodafone si il folosesc pe un laptop mai vechi ( 2005 ),fara antivirus, cu windows 7. Desi numai ce mi-am reinoit abonamentul si mi-au garantat ca se va incarca mult mai repede nu este asa. Merge foarte greu,se blocheaza, youtube-ul nu mi se incarca (in general filmele, muzica ).
Netul e de vina sau laptopul?

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Conteaza foarte mult zona unde locuiesti. Cu cat esti mai departe de o zona impotanta, un oras mare, cu atat semnalul e mai slab. Cat despre calculator, mergi cu stick-ul la un prieten din zona si vezi daca la el merge mai repede. Dar probabil tine de fluxul tau de date. Incearca atunci cand esti pe youtube sa micsorezi rezolutia, se vor incarca mai rapid.

| dodo1mik explică (pentru valentingb):

Sunt din Bucuresti big grin

| valentingb a răspuns (pentru dodo1mik):

Ti-am dat un raspuns cuprinzator. Ti-am spus, mergi la un amic, vezi cum merge la el, si daca merge mai bine mai pune-ti memorie RAM, sau schimba batranelul.Foloseste un antivirus, sunt gratuite acum.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Nu poti fi sigur care este problema. Incearca cu netul pe altceva si vezi daca merge. Daca merge bine inseamna ca este de la laptop. Daca nu stii ce sa faci te poti duce frumos la Vodafone cu laptopul si stickul, le spui ca nu iti merge cum ar trebui si ii rogi sa se uite putin. O sa iti spuna ei daca este ceva in neregula

| jogabonito a răspuns:

La netu de la Vodafone ai un anumit trafic daca scade atunci merge greu eu am Vodafone si imi convine cand am trafic si depinde si de zona unde stai