| FaraNume9927 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Laptopul meu este deadlocked si nu stiu ce sa ii fac.Incerc sa il pornesc, iar dupa un minut se blocheaza si nu mai merge.L-am lasat 10 minute fara sa ii fac nimic si tot era blocat.

3 răspunsuri:
| teclado a răspuns:

Are pisică câine zarele și pătură plapumă în ventilator praf
Trebuie desfăcut
Curățat bine bine de tot
Verificat și cu ochiul sa nu fi rămas imediat in spatele grătarului de până in ventilator o pătură de scame
Ca un burete se face ca o pâslă

Apoi după ce e curățat gigugiuc

Te apuci să schimbi pasta de transfer termic dintre procesor si cooler

Scoți hdd-ul ssd-ul din el

Incarci un ubunt de pe stick
Sau de pe Dvd
Si te joci in Ubuntu ca se poate rula direct de pe stik sau Dvd

Răspuns utilizator avertizat