| IoanaToma a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Mi-am achizionat un router tp link model TL WR740 N, si nu reusesc sa il instalez.Am urmat toate instructiunile din manual insa acesta prevede sa conectez si un cablu de la router la laptop, ori eu daca dupa instalare scot cablul nu mai merge netul.hellllpp!

1 răspuns:
| tr3ig a răspuns:

Ori nu ai wirllesul configurat cum trebuie, ori nu ai placa wirlles instalata la laptop.(daca ai mai folosit recent laptopul pe wirlles atunci nu e cinfigurat bine routherul) mai citeste o data in carticica ce trebuie sa faci, si daca tot nu merge suna furnizorul tau de internet si zii ca nu poti sa conectezi wirlesul si iti va spune el ce sa faci. bafta